KONST / Litografier / Färglitografi 9557274
nr 955 7274
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Färglitografi, Karl Höglund (f. 1940), EA-upplaga (konstnärens exemplar), signerad, motivet: 41x55
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 20 april 2015
kl 18:12:23
2.200 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
2.600 kr
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund